MKS Gwiazda Prószków

27.03.2016

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:

Drużyna kobieca w Prószkowie rozpoczęła swoją działalność w 2012 r. z inicjatywy Sandry Zylla – założycielki, trenerki, zawodniczki oraz obecnej Prezes klubu. Swoje zmagania w rozgrywkach kobiecych rozpoczęto w sezonie 2012/2013 w III lidze kobiet gr. opolska pod nazwą LKS Polonia Prószków. Pierwszy sezon nie należał do najlepszych, dziewczyny ciężko pracowały, aby poprawić swoje wyniki na boisku i opłaciło się. Już w kolejnym sezonie odniosły szereg zwycięstw i jako lider III ligi grupy opolskiej awansowały na wyższy szczebel rozgrywek.
    Pierwszy sezon w II lidze kobiet był bardzo ciężki. Piłkarki do ostatniego meczu walczyły o utrzymanie w lidze. Mało kto spodziewał się, że już w następnym sezonie 2015/2016 dziewczyny walczyć będą o najwyższe podium w ligowej tabeli, bowiem po rundzie jesiennej zajmowały pierwsze miejsce w II lidze kobiet z dorobkiem 29 punktów. Należy zaznaczyć, że dziewczyny nie przegrały żadnego meczu, zanotowały dwa remisy i aż dziewięć zwycięstw. Wiosna nie była już tak owocna. Dziewczyny zanotowały kilka porażek i ostatecznie zakończyły sezon na 5 miejscu.
    Sezon 2016/2017 to czas wielkich zmian. Na początku roku postało nowe stowarzyszenie  MKS Gwiazda Prószków i pod tą nazwą dziewczyny rozpoczęły również swoje zmagania w lidze.  Stowarzyszenie tworzą sympatycy oraz osoby zaangażowane w działalność piłki kobiecej w Prószkowie i skupia się na budowaniu zaplecza pierwszego zespołu oraz w przyszłości ma stać się centrum piłkarstwa kobiecego w województwie opolskim, prowadząc szkolenia dla dzieci już od najmłodszych lat. W roku 2016 powołana została także grupa rezerw, która od jesieni 2016 występuje w III lidze kobiet gr. opolska. Zespół składa się z głównie z juniorek, które na boiskach opolskich doskonalą swoje umiejętności piłkarskie. Szkółka MKS Gwiazda Prószków uruchomiła również sekcję dla  najmłodszych dziewczynek w wieku od 4 do 12 lat.
    Pragniemy podziękować wszystkim sympatykom drużyny za gorący doping na meczach, a także naszym głównym sponsorom i partnerom: firmie Widera, Bassau oraz Studio M13 za systematyczne wsparcie drużyny.

W skrócie:
2012/2013 – rozpoczęcie rozgrywek III liga gr. opolska
2013/2014 – III liga gr. opolska, awans do II ligi gr. śląska
2014/2015 – pierwszy sezon w II lidze gr. śląska
2015/2016 – II liga kobiet gr. śląska
2015/2016 – Powstanie Stowarzyszenia oraz Szkółki Piłkarskiej MKS Gwiazda Prószków
2016/2017 – II liga kobiet gr. śląska
2016/2017 – drużyna rezerw III liga kobiet gr. opolska